ChargeUp Europe benoemt EVBox CEO Remco Samuels tot voorzitter van 2023

ChargeUp Europe, de alliantie van de EV-laadinfrastructuursector, kondigt aan dat EVBox het voorzitterschap op zich zal nemen in 2023. De rol van voorzitter zal worden vervuld door Remco Samuels, de CEO van EVBox. Deze benoeming komt op een moment dat Europa zijn klimaatambitie moet waarmaken en er in heel Europa veel vraag is naar elektrische voertuigen.

AMSTERDAM, 10 januari 2023 — Remco Samuels, CEO van EVBox, een toonaangevende leverancier van EV-laadoplossingen, is benoemd tot de ChargeUp Europe voorzitter van 2023, de alliantie van de laadinfrastructuurindustrie voor elektrische voertuigen (EV) in Europa. De vereniging werd in 2020 opgericht door EVBox, Allego en ChargePoint om te werken aan een snelle, ambitieuze uitrol van EV-laadinfrastructuur in heel Europa.

ChargeUp Europe benoemt EVBox CEO Remco Samuels tot voorzitter van 2023
 • png
ChargeUp Europe benoemt EVBox CEO Remco Samuels tot voorzitter van 2023

Uitbreiding van de Europese laadinfrastructuur

In 2023 bestaat het vrije verkeer van goederen en personen in de EU 30 jaar. Voor de laadinfrastructuursector is er in Europa echter nog geen volledig geharmoniseerde en geïntegreerde markt - een cruciale factor om de uitrol van de laadinfrastructuur aan te jagen naarmate de vraag naar meer toegankelijke EV-laadmogelijkheden toeneemt. In 2023 zal ChargeUp Europe zich inzetten voor de acceleratie van een snelle, naadloze uitrol van de EV-laadinfrastructuur in Europa, voor het vaststellen van markt- en bestuursregels die openheid en concurrentie ondersteunen en voor het aanpakken van bestaande handelsbelemmeringen en technologische obstakels.

Terugkijkend naar 2022 heeft ChargeUp Europe de volgende mijlpalen en prestaties bereikt:

 • De publicatie van hun eerste State of the Industry Report
 • De European Investment Bank advies gegeven over hoe zij investeringen EV charging konden stimuleren
 • Het organiseren van de eerste bestuursvergadering tussen het bestuur en Frans Timmermans, de vice-voorzitter van Europese Commissie
 • Het leveren van een bijdrage aan meer dan 20 beleidsdebatten, waaronder standaarden en dataruimtes, en het aanbieden van slim laden om de energiecrisis onder controle te krijgen
 • Het versterken van hun leiderschap over onderwerpen zoals aanbestedingen, betalingstechnologieën en de rol van e-mobiliteit voor energiebeheer in gebouwen

Op de agenda voor 2023 staan onder meer de volgende onderwerpen:

 • De succesvolle implementatie van van het toekomstbestendige en gebruikersgerichte AFIR, het sturende beleidskader voor de sector
 • Snellere en eenvoudigere netaansluiting en vergunningsprocessen
 • Eerlijke en effectieve toegang tot voertuiggegevens, onder voorbehoud van toestemming van de EV-bestuurder, om een betere rijervaring te creëren
 • Betalingsmethoden die de innovatie in de sector bijhouden
 • Een antwoord op de energiecrisis dat investeringen in netwerkcapaciteit, vraagrespons en de verdere invoering van elektrische auto's stimuleert

Het is altijd de missie van EVBox geweest om een duurzame toekomst mogelijk te maken door het versnellen van de uitrol van EV-laadinfrastructuur. Ik ben erg dankbaar dat ik de kans krijg om ChargeUp Europe dit jaar te leiden en het ecosysteem voor elektrische mobiliteit te helpen optimaliseren. Eén onderwerp waarop ik hoop dat we vooruitgang kunnen boeken, is de afstemming van de regelgeving voor laadstations en infrastructuur door heel Europa. Door samen te werken met spelers uit de industrie, beleidsmakers en andere belanghebbenden, kunnen we de visie van de EU om tegen 2050 een netto nul-uitstoot te realiseren, handhaven. Remco Samuels (CEO van EVBox)

2023 wordt een belangrijk jaar voor EV-laadinfrastructuur in Europa. De betrokkenheid van de EU Commissie op het gebied van e-mobiliteit verschuift van het zetten van doelstellingen naar een fase van daadwerkelijke implementatie en levering die de uitrol van laadinfrastructuur in heel Europa kan versnellen. We zijn verheugd om Remco als voorzitter van 2023 aan boord te hebben om onze sector te helpen bij de succesvolle implementatie van het EU-beleidskader. Lucie Mattera (secretaris-generaal van ChargeUp Europe)

###

Over ChargeUp Europe

ChargeUp Europe is de brancheorganisatie voor de laadinfrastructuursector voor elektrische voertuigen (EV). Onze vereniging werkt aan het versnellen van de overgang naar emissievrije mobiliteit en zorgt ervoor dat EV-bestuurders kunnen genieten van een naadloze laadervaring met toegang tot hoogwaardige, direct beschikbare laadinfrastructuur in heel Europa. Momenteel zijn onze leden actief in alle 27 EU-lidstaten, het Verenigd Koninkrijk en de Europese Vrijhandelsassociatie, met meer dan 500.000 laadpunten in de EU.

Over EVBox

Om een duurzame toekomst op te bouwen, stelt EVBox bedrijven en bestuurders in staat om elektrische mobiliteit te omarmen. De laadoplossingen van EVBox leggen de basis voor een wereld waarin elektrische mobiliteit de norm is, door EV-rijders de mogelijkheid te bieden om te laden met vertrouwen. Hierdoor kunnen bedrijven gemakkelijk de markt betreden, hun aanbod opschalen naarmate de vraag groeit en zich zo aanpassen aan het snelle tempo van innovatie. EVBox is opgericht in 2010 en is een marktleider in laadinfrastructuur voor elektrische voertuigen (EVSE), wereldwijd zijn meer dan 550.000 laadpunten aan partners en klanten geleverd. De oplossingen die EVBox biedt, omvatten laadstations voor residentieel, commercieel en snellaadnetwerkgebruik, evenals software voor laadbeheer. Meer informatie is te vinden op evbox.com.

Contactgegevens

Gerelateerde thema's

Ontvang exclusief nieuws

Ben je een journalist? Of werk je voor een dagblad, tijdschrift of blog?
Meld je aan en krijg als eerste toegang tot ons nieuws.

Aanmelden

Ontvang het laatste EVBox nieuws via RSS.

Of abonneer handmatig met de Atom URL